embed embed share link link comment comment
Umieść film close
Podziel się filmem ze znajmymi close
bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark bookmark
embed test
Oceń film embed
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
rate rate tags tags related related lights lights

Poszukiwacz skarbów

Jarek Zuzga jest fotografem zakochanym w Warszawie. Prowadzi popularnego foto-bloga „Okno na miasto”, gdzie regularnie pokazuje swoje nowe warszawskie znaleziska miłośnikom naszego miasta. Mimo że, od 15 lat fotografuje stolicę i dobrze już ją zna, co tydzień odkrywa nowe miejsca. Fotografowanie jest dla niego rodzajem poszukiwania skarbów, które można znaleźć w każdej chwili na każdej ulicy. A ponieważ znajdowanie tych skarbów jest czasem niesłychanie trudne, więc tym bardziej radosne jest dla niego odkrywanie.

„Warszawa jest moim ukochanym miastem.” – twierdzi zdecydowanie. – „To miasto przeżyło własną śmierć. Nie było chyba w historii nowożytnej Europy przykładu tak wielkiego zburzenia miasta i potem próby jego odbudowy.”

Zachęca wszystkich do odwiedzania mniej znanych dzielnic, na przykład Śródmieścia Południowego, które najbardziej lubi. Jest to ten fragment miasta, który przeżył wojnę w dobrej kondycji, bo było tam sporo obiektów, które należały w czasie okupacji do Niemców i nie zostały zbombardowane.

„Mamy tam między innymi fabryczkę nabiału, która powstała grubo przed wojną – opowiada – i do dziś działa nieprzerwanie produkując sery topione i inne wyroby . W Warszawie takich obiektów jest mnóstwo, nie tylko w Śródmieściu, ale także na starej Woli czy Pradze.”

Jarek Zuzga to nie tylko pełen pasji fotograf, ale także utalentowany grafik. Zajmuje się zawodowo m.in. projektowaniem okładek książek, a dla OnlyWarsaw.com narysował syrenkę z kamerą, która jest symbolem naszego Wideoprzewodnika.


Komentowanie wyłączone.