O nas

OnlyWarsaw.com to wideoprzewodnik po Warszawie. Pokazujemy miasto, które na świecie nadal jest uważane za szare i nudne. Produkujemy własne filmy warszawskie i linkujemy do najciekawszych znalezionych w Internecie.

Dzięki umowom z partnerami nasze filmy trafiają już do ponad 400 tyś. osób dziennie. Jesteśmy obecni m.in. w warszawskim metrze, współpracujemy też z Urzędem M.St. Warszawy oraz wieloma stronami internetowymi zajmującymi się informowaniem o naszym mieście i jego promocją zagraniczną. Nasze filmy były pokazywane m.in. na festiwalu sztuki niezależnej Re:wizje 2010.

Przez pół roku Wideoprzewodnik był dostępny wyłącznie po angielsku. 28 października 2010 uruchomiliśmy polską wersję.

Obejrzyj ten film, żeby zobaczyć, czym się zajmujemy:
O co w tym wszystkim chodzi???

Przeczytaj też, co piszą o nas dziennikarze:
http://onlywarsaw.com/press/

Czemu właśnie wideoprzewodnik?

Po prostu uważamy, że filmy najlepiej przekonają ludzi niechętnie nastawionych do naszego miasta, że warto je odwiedzić.

Co pokazujecie?

W naszych produkcjach pojawiają się nie tylko najbardziej popularne atrakcje turystyczne, ale także miejsca mniej znane i dopiero zyskujące popularność. Pokazujemy ludzi Warszawy, na przykład artystów ulicznych. Sprawdzamy, gdzie można zjeść dobre pierogi czy napić się wyjątkowego polskiego piwa miodowego. Pokazujemy też wybrane warszawskie filmy zrobione przez innych autorów, znalezione w Internecie.

Skąd wiecie, co polecać?

Wiedzę o mieście zdobywaliśmy opiekując się cudzoziemcami przyjeżdżającymi do Warszawy w ramach organizacji CouchSurfing.org, którą polecamy i w której nadal działamy. Gdy spacerujemy z naszymi gośćmi po mieście, obserwujemy często, że przekonują się do Warszawy, choć na ogół wymaga to wyjścia poza Starówkę, na przykład na Pragę. Pomyśleliśmy, że warto byłoby w podobny sposób pokazać Warszawę większej liczbie osób. Tak powstało OnlyWarsaw.com

kontakt:

contact@onlywarsaw.com
+48 882 99 99 66